ЄСПЛ визнав обшук у адвоката порушенням ст. 8 Європейської Конвенції

[АНАЛИЗ РЕШЕНИЙ ЕВРОПЕЙСКОГО СУДА]

(Суд висловив позицію про межі поширення адвокатських гарантій під час проведення обшуку у адвоката. Європейский суд з прав людини визнав такі дії порушенням ст.8 Конвенції «Право на повагу до приватного і сімейного життя»)

У конторі адвоката Озгуна Озтунча в Туреччені провели обшук, а його самого арештували за підозрою в причетності до злочинної організації «білих комірців».

Через рік суд Туреччини частково виправдав адвоката, і він звернувся в Міністерство юстиції з проханням про виплату компенсації за незаконні дії поліції. Проте йому відмовили.

Адміністративний суд, куди звернувся О.Озтунч, встановив, що не уповноважений розглядати справу. Вищий адміністративний суд відхилив його скаргу з тих самих причин.

Після чого адвокат Озтунч подав скаргу до Європейського суду, яку мотивував та скаржився на порушення ст.8 «Право на повагу до приватного і сімейного життя» і ст.13 «Право на ефективний засіб юридичного захисту» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У рішенні від 27.03.2018 у справі «Özgün Öztunç c. Turquie» ЄСПЛ констатував порушення ст.8 конвенції на тій підставі, що в ході обшуку не були додержані гарантії, передбачені законом про адвокатів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Приветствую! Если Вам прямо сейчас нужен адвокат - позвоните! На вкладке «Новости» есть советы адвоката, образцы документов! Только полезная информация! Все самое необходимое для защиты Ваших прав собрано на этом сайте! Сайт создан для Вашего комфорта! Чтобы не потерять сайт, следить за новостями - подпишитесь на мои паблики, ко мне в друзья :)

Новости на Email
Twitter
Google+
Google+
http://www.shestakov.in.ua/echr_8povagadoprivatngittya_adv_obshuk
Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
YouTube