ЄСПЛ визнав обшук у адвоката порушенням ст. 8 Європейської Конвенції

[АНАЛИЗ РЕШЕНИЙ ЕВРОПЕЙСКОГО СУДА]

(Суд висловив позицію про межі поширення адвокатських гарантій під час проведення обшуку у адвоката. Європейский суд з прав людини визнав такі дії порушенням ст.8 Конвенції «Право на повагу до приватного і сімейного життя»)

У конторі адвоката Озгуна Озтунча в Туреччені провели обшук, а його самого арештували за підозрою в причетності до злочинної організації «білих комірців».

Через рік суд Туреччини частково виправдав адвоката, і він звернувся в Міністерство юстиції з проханням про виплату компенсації за незаконні дії поліції. Проте йому відмовили.

Адміністративний суд, куди звернувся О.Озтунч, встановив, що не уповноважений розглядати справу. Вищий адміністративний суд відхилив його скаргу з тих самих причин.

Після чого адвокат Озтунч подав скаргу до Європейського суду, яку мотивував та скаржився на порушення ст.8 «Право на повагу до приватного і сімейного життя» і ст.13 «Право на ефективний засіб юридичного захисту» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У рішенні від 27.03.2018 у справі «Özgün Öztunç c. Turquie» ЄСПЛ констатував порушення ст.8 конвенції на тій підставі, що в ході обшуку не були додержані гарантії, передбачені законом про адвокатів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

 

Приветствую! На вкладке «Новости» есть советы адвоката, образцы документов! Если сайт понравился - Прошу поделится у себя на страничке :) Также Вы можете подписаться ко мне в друзья :)

Новости на Email
Twitter
Google+
Google+
http://www.shestakov.in.ua/echr_8povagadoprivatngittya_adv_obshuk
Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
YouTube