Кримінальні проступки. Зміни з 01.07.2020 року

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 р. №2617-VІІІ був підписаний Президентом 19 квітня 2019 року.

Закон опубліковано у газеті «Голос України» 24 квітня 2019р.
Пивинен був набути чинності з 1 січня 2020 року.

Проте, Законом № 2155 «Про внесення змін до розділу ІІ «Перехідні положення» закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 р. №2617-VІІІ (щодо відтермінування часу вступу в дію)» — було відтерміновано час вступу в дію інституту кримінальних проступків до 1 липня 2020 року. Тобто фактично була змінена дата набрання ним чинності.

Законом вносяться зміни до КУпАП (Кодекс про адміністративні правопорушення), КК (Кримінального кодексу) і КПК (Кримінального процесуального кодексу) України.

Законом впроваджено розподіл кримінальних правопорушень на кримінальні проступки та злочини. Останні, своєю чергою, поділяються на нетяжкі, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі.

Закон визначає кримінальний проступок як діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи іншого покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

У КК статті 11 і 12 викладено в новій редакції. Термін «злочинність» (діяння) замінено на «кримінальна протиправність».
Закріплено поняття «Кримінальне правопорушення» і дається його класифікація.

У КПК введені нові процесуальні особи — керівник органу дізнання і дізнавач (стаття 39-1, стаття 40-1). Їх віднесено до органів досудового розслідування (стаття 38 змінена).

Згідно з законом, розслідування проступків провадитиметься у формі дізнання за спрощенною процедурою, та у скорочені строки (не можуть перевищувати місяць з дня повідомлення про підозру).
Також передбачено спрощений порядок судового розгляду (за певних умов — визнання винуватості на стадії дізнання).

Стаття 130 КУпАП стала кримінальним проступком (внесено відповідну статтю 286-1 до КК України) — щодо відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що нижують увагу та швидкість реакції.

НАГАДУЮ: Якщо відносно Вас
— порушили ЕРДР,
— проводиться дізнання, слідство,
Ви можете звернутись за захистом до адвоката Шестакова Вадима Івановича. Телефон (097) 750 1720

Більше про адвоката Шестакова Вадима

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Приветствую!Понравилась «Новость» - нажмите "Поделится" у себя на страничке!а также нажмите "Подписаться" ко мне в друзья :)

Новости на Email
YouTube
YouTube
Instagram
Call Now ButtonПозвонить адвокату