Відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп’яніння

Опубліковано Закон України № 720-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” (Законопроєкт 3314).

Документ виключає підпункт 171 Закону № 2617-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень”, який вводив у КК ст. ст. 286-1Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що нижують увагу та швидкість реакції”.

Отже, скасовується кримінальна відповідальність за вчинення відповідного діяння і залишається адміністративна (ст. 130 КУпАП).

Чому так: Процедура документування кримінального проступку є процедурно значно складнішою та потребує більше часу у порівнянні з документуванням факту керування в нетверезому стані за процедурою адміністративного правопорушення.

Адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння (ст. 130 КУпАП):

— перше правопорушення протягом року — штраф 10200 гривень і 1 рік позбавлення права керування транспортним засобом;
— повторне правопорушення протягом року — штраф 20400 гривень і 3 роки позбавлення права керування транспортним засобом;
— третє і більше порушень протягом року — штраф 40800 гривень і 10 років позбавлення права керування транспортним засобом.

Нагадуємо, що максимально допустимий рівень алкоголю в крові — 0,2 проміле.

НАГАДУЮ: Якщо відносно Вас
— склали Протокол за ст.130 КУпАП,
— зупинили за водіння у нетверезому стані,
— викликали до суду,
Ви можете звернутись за захистом до адвоката Шестакова Вадима Івановича. Телефон (097) 750 1720

Більше про адвоката Шестакова Вадима

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Приветствую!Понравилась «Новость» - нажмите "Поделится" у себя на страничке!а также нажмите "Подписаться" ко мне в друзья :)

Новости на Email
YouTube
YouTube
Instagram
Call Now ButtonПозвонить адвокату