Як діяти, коли вас звинувачують у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння ?

Досить часто, при проведені огляду на стан сп’яніння та при складанні протоколу про вчинення адміністративного правопорушення за ст. 130 КУпАП, водії допускають значних помилок, наслідком чого є ухвалення судового рішення про позбавлення водія права керування транспортним засобом та призначення штрафу у великому розмірі.

Отже, що не варто робити у випадку зупинення Вас патрульними поліцейськими та вимоги пройти огляд на стан сп’яніння:

  1. В жодному разі не відмовляйтесь від огляду;
  2. Якщо патрульні поліції вимагають їхати в лікарню — вимагайте спочатку провести тест на місці;
  3. Просити усі дані поліцейських та документи/сертифікат на прилад, яким Вас перевіряють;
  4. У разі виникнення сумнівів чи незгоди з результатами огляду, вимагайте відвезти Вас до лікарні (Соціотерапії);
  5. Пишіть пояснення, де зазначте своє бачення ситуації.

Підстави проведення огляду:

Підлягають огляду на стан сп’яніння водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп’яніння є:

— запах алкоголю з порожнини рота;

— порушення координації рухів;

— порушення мови;

— виражене тремтіння пальців рук;

— різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;

— поведінка, що не відповідає обстановці.

Ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:

— наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);

— звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;

— сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;

— почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Підстави складання протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП:

1) порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху, коли водій відмовився від проходження огляду. Встановленно, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

 2) порушення п. 2.9а Правил дорожнього руху, коли було встановлено, що водій керував у стані сп’яніння. Згідно п. 2.9а ПДР водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Варто пам’ятати, що поліцейський не має права порушувати порядок огляду!

Порядок проходження огляду визначено статтею 266 КУпАП. Так, огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським:

1. на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (зазвичай це Драгер);

2. лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку);

3. у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я;

4. у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.

Обов’язково у присутності двох свідків проводиться огляд водія на стан сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан сп’яніння, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я. 

Час проходження огляду обмежений.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння здійснюється в закладах охорони здоров’я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров’я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.

Якщо огляд особи на стан сп’яніння, проведений з порушенням вищенаведених вимог, він вважається недійсним

Потрібна юридична консультація та правова допомога щодо оскарження постанови за ст. 130 КУпАП, звертайтеся до адвоката Шестакова Вадима Івановича.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Приветствую!Понравилась «Новость» - нажмите "Поделится" у себя на страничке!а также нажмите "Подписаться" ко мне в друзья :)

Новости на Email
YouTube
YouTube
Instagram
Call Now ButtonПозвонить адвокату