Авансовий внесок при подачі Виконавчого документа: розмір, реквізити для сплати

Авансовий внесок

З часу вступу в силу нової редакції Закону України «Про виконавче провадження», до пред’явлення виконавчого документа на примусове виконання, особа, на користь якої прийнято рішення, сплачує авансовий внесок. Таке поняття у попередніх редакціях зазначеного закону було відсутнє.

Розмір авансового внеску:

Розмір авансового внеску становить два відсотки від суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати (на сьогоднішній день це 32 000 грн.). Наприклад, по рішенню суду про стягнення п’ятдесяти тисяч гривень, авансовий внесок складе одну тисячу гривень. За рішенням, яке не передбачає стягнення грошових коштів, а зобов’язує вчинити будь-які дії (наприклад, зобов’язує звільнити незаконно зайняту земельну ділянку), авансовий внесок сплачується в розмірі однієї мінімальної заробітної плати (на сьогоднішній день – 3 200 гривень), а з боржника — юридичної особи – вдвічі більше (6 400 гривень).

Наслідки несплати авансового внеску

У випадку несплати авансового внеску виконавчий документ повертається стягувачу без виконання.

Звільнення від сплати авансового внеску:

Для виконання рішень судів про стягнення аліментів, по трудовим правовідносинам, пенсійним та соціальним виплатам, відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров’ю, моральної та матеріальної шкоди від кримінального правопорушення авансові внески не перераховуються. Також, звільняються від сплати авансових внесків державні органи, інваліди війни, інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії, у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби.

Особливості (зміни) у порядку звернення до Державної виконавчої служби (ВДВС)

Заява про примусове виконання рішення подається до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця у письмовій формі разом із оригіналом (дублікатом) виконавчого документа та квитанцією про сплату авансового внеску, крім випадків, коли стягувач звільняється від сплати авансового внеску відповідно до частини 2 статті 26 Закону та у разі виконання рішення Європейського суду з прав людини.

Ненадання стягувачем підтвердження сплати авансового внеску, якщо авансування є обов’язковим, є підставою для повернення виконавчого документу без прийняття до виконання. При цьому слід враховувати вимоги частини 3 статті 26 Закону, якою визначено перелік осіб (у такому разі стягувач повинен додати до заяви про відкриття виконавчого провадження копії документів, які підтверджують його належність до категорій осіб, яких звільнено від сплати авансового внеску) та категорії рішень, за якими авансовий внесок не сплачується.

Особливості сплати авансового внеску у разі пред’явлення виконавчих документів, за якими стягнення є солідарним

При пред’явленні виконавчих документів, за якими стягнення є солідарним, авансовий внесок сплачується стягувачем по кожному виконавчому документу у встановленому частиною 2 статті 26 Закону розмірі.

Підстави повернення авансового внеску стягувачу

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України «Про виконавче провадження» після закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу авансовий внесок повертається стягувачу, якщо інше не передбачено Законом.

Таким чином, у разі закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу (у тому числі без прийняття до виконання) невикористаний авансовий внесок повертається стягувачу впродовж 3 робочих днів з дня винесення відповідної постанови (повідомлення). Якщо стягнуті з боржника витрати виконавчого провадження були здійснені за рахунок авансового внеску стягувача, ці кошти перераховуються стягувачу як повернення авансового внеску.

Про використання авансового внеску виконавець готує звіт, в якому наводить перелік витрат виконавчого провадження, які було здійснено за рахунок авансового внеску, із зазначенням сум коштів, які було сплачено на фінансування кожної з витрат. Звіт про використання авансового внеску підписується виконавцем та залишається в матеріалах виконавчого провадження.

При поверненні виконавчого документа з підстав, передбачених частиною 1 статті 37 Закону, звіт про використання авансового внеску надається стягувачу на його письмову вимогу.

Реквізити для сплати авансового внеску до ДВС

Реквізити Ви можете знайти на офіційному сайті Міністерства юстиції України в розділі Департамент державної виконавчої служби.

Для зручності навожу посилання на сторінку реквізитів: https://minjust.gov.ua/dep/ddvs/rekviziti-depozitnih-rahunkiv-ta-rahunkiv-dlya-avansovih-vneskiv

Зверніть увагу: Реквізити для сплати отрмуйте лише на веб-ресурсах офіційних державних органів, або безпосередбно у відділі ДВС! Оскільки, тільки на таких сайтах вони є вірними та актуальними!

Як зрозуміти, що Ви на офіційному сайті державного органу — у таких сайтів закінчення .gov.ua !

Будьте обережні від шахраїв!

Зверніть увагу: Адвокат Шестаков Вадим надає правову допомогу на стадії виконання судового рішення: 

  • Стягувачу (супровід Виконавчого провадження; Підготовка усіх необхідних документів для звернення до ВДВС та у процесі виконання; Допомога у встановлені місцязнаходження майна Божника; Допомога у встановлені місцезнаходженя Боржника; Оскарження рішень державного виконаця; інше)!
  • Боржнику (Зняття арешту; Скасування рішень державного виконавця; інше)!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Приветствую!Понравилась «Новость» - нажмите "Поделится" у себя на страничке!а также нажмите "Подписаться" ко мне в друзья :)

Новости на Email
YouTube
YouTube
Instagram
Call Now ButtonПозвонить адвокату