ЄСПЛ визнав обшук у адвоката порушенням ст. 8 Європейської Конвенції

[АНАЛИЗ РЕШЕНИЙ ЕВРОПЕЙСКОГО СУДА]

(Суд висловив позицію про межі поширення адвокатських гарантій під час проведення обшуку у адвоката. Європейский суд з прав людини визнав такі дії порушенням ст.8 Конвенції «Право на повагу до приватного і сімейного життя»)

У конторі адвоката Озгуна Озтунча в Туреччені провели обшук, а його самого арештували за підозрою в причетності до злочинної організації «білих комірців».

Через рік суд Туреччини частково виправдав адвоката, і він звернувся в Міністерство юстиції з проханням про виплату компенсації за незаконні дії поліції. Проте йому відмовили.

Адміністративний суд, куди звернувся О.Озтунч, встановив, що не уповноважений розглядати справу. Вищий адміністративний суд відхилив його скаргу з тих самих причин.

Після чого адвокат Озтунч подав скаргу до Європейського суду, яку мотивував та скаржився на порушення ст.8 «Право на повагу до приватного і сімейного життя» і ст.13 «Право на ефективний засіб юридичного захисту» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У рішенні від 27.03.2018 у справі «Özgün Öztunç c. Turquie» ЄСПЛ констатував порушення ст.8 конвенції на тій підставі, що в ході обшуку не були додержані гарантії, передбачені законом про адвокатів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Приветствую!Понравилась «Новость» - нажмите "Поделится" у себя на страничке!а также нажмите "Подписаться" ко мне в друзья :)

Новости на Email
YouTube
YouTube
Instagram
Call Now ButtonПозвонить адвокату